Türkiye Medya İçerik Platformu

“Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanan bu projenin içeriği hiçbir surette Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk (destek alan) Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği’ne aittir.”

TMIP Hakkında

TMIP, RATEM tarafından üyeleri için geliştirilen bir çevrimiçi içerik paylaşım ve değişim platformudur.

Temel amaç, üyelerin depolarındaki geniş kapsamlı içerik türünü diğer üyelerle kolayca ve güvenli bir şekilde yüklemeleri ve paylaşmaları için bir araç veya platform sağlamaktır.

TMIP – Türkiye Medya İçerik Paylaşım Platformu, işlevselliğinin bir parçası olarak, yayın için üretilen Haber, Ekomonmi, Sağlık ,Eğitim, Spor, Eğlence, Müzik, Video Klip, Dizi Film ve Belgesel gibi mevcut değişime konu içeriklerin paylaşımını sağlayacaktır.

TMIP – Türkiye Medya İçerik Paylaşım Platformu, bu hizmetleri kullanımı kolay bir arayüze sahip, amaca yönelik inşa edilmiş ve güvenli bir portal kullanarak sunmak için en son teknoloji bulut altyapısını ve uygulamalarını kullanır. Platform, tüm RATEM üyelerinin içerik paylaşımı ve değişim işlemlerinde kullanabilecekleri bir platformdur.

Değişim işlevine ek olarak platform, RATEM’in üyeleri için düzenlediği medyayla ilgili diğer uygulamalar ve etkinlikler için de kullanılabilecek ek özellikler içerecektir. Bu nedenle, Medya Depo platformu tamamlandığında üyelere hizmetlerinin bir parçası olarak aşağıdaki işlevleri sağlayabilecektir.